Erganili Köşe Yazarlarımız
ANKET
Web Sitemizi Nasıl Buluyorsunuz?
 
ÜYE GİRİŞİ
ANKET: Ergani İl Olabilir Mi?
ERGANİ İL OLSUN MU?
 
O Eski Günler / Anılar
  • Ergani- Güneydoğunun İncisi
  • Ergani- Güneydoğunun İncisi
  • Ergani- Güneydoğunun İncisi
  • Ergani- Güneydoğunun İncisi
  • Ergani- Güneydoğunun İncisi
  • Ergani- Güneydoğunun İncisi
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Sayısı
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBugün117
mod_vvisit_counterDün94
mod_vvisit_counterToplam850584
Kimler Çevrimiçi
Şu anda 13 konuk çevrimiçi
Site İçi Arama

Hava Durumu

PostHeaderIcon Yeni Eklenenler

PostHeaderIcon En Çok Okunanlar

PostHeaderIcon MUSTAFA ÜZÜLMEZ

Kullanıcı Değerlendirmesi: / 0
ZayıfEn iyi 

 

1942 Yılında ERGANİ’de doğdu ilkokul mezunu olan şair Mustafa ÜZÜLMEZ 2 yıl mahalle çobanlığı yaptı daha sonra lokantacı çıraklığı yapmaya başladı. 1960-1961 yılında Diyarbakır?da lokanta çıraklığı yaptığı yıllarda Celal Güzelsesin sedasının etkisinde kalarak şiir yazma başladı. Şiirleri Ergani-Germencik, Yeni Alanya, Çiğli, Diyarbakır-Söz, Mücadele, Yeni Yurt, Ergani Haber Zaman Türkiye Gazetelerinde ve ilçemiz Çermik yaşam yolu yeni çaba dergilerinde yayınlardı. Aynı zamanda bir çok radyo ve TV-programı da yapan şair Mustafa Üzülmezin bu ikinci şiir kitabı şair Üzülmez emekli evli ve 4 çocuk babası olan şairin basılı ikinci eseri elinizdeki bu kitaptır.

HALKA HİZMET ETMEYİ SEVEN
OZAN MUSTAFA ÜZÜLMEZ
MERHABA ARKADAŞ ADLI İLK ŞİİR KITABINDA BİR ÇOK KONUYU İŞLEYEN HALK ŞAİRİ MUSTAFA ÜZÜLMEZ 1942 YILININ ŞUBAT AYINDA ERGANİ'DE DÜNYA'YA GELDİ.D.BAKIR'IN 58 KM UZAKLIĞINDA BULUNAN ERGANİ İLÇESİNDE İLKOKULU MERKEZ İLK OKUL'UNDA OKUDU.
DOĞUP BÜYÜDÜĞÜ İLÇEDE ÇOBANLIK YAPMAYA BAŞLADI.1961 YAZINDA TEMMUZ AYININ 23'UNDE VATANİ GÖREVİNİ YAPMAK ÜZERE BURDA SEÇİLEREK ÖZEL TOPÇU OLARAK 57.TOPÇU ALAY İZMİR BORNOVAYA GİTTİ. ASKERLİK GÖREVİNİ ORADA TAMAMLADI.TERHİS OLDUKTAN SONRA ERGANİ^'YE GELEN ŞAİR ÜZÜLMEZ,ÇESİTLİ İŞYERLERİNDE LOKANTA ÇIRAKLIĞI VE DAHA SONRA USTALIK YAPTI. BU ARADA D.BAKIR'LI SES SANATÇISI CELAL GÜZELSES'İN SEDASININ ETKİSİNDE KALARAK ŞİİR YAZMAYA BAŞLADI.ÜZÜLMEZ BİRÇOK YEREL VE ULUSAL GAZETELERİN MUHABİRLİĞİNİ YAPMAYA BAŞLADI.
İLK YAZILARI VE ŞİİRLERİ ERGANİ,D.BAKIR SÖZ,MÜCADELE,YENİ YURT,OLAY,GÜNEYDOĞU,YENİ ALANYA, GERMENCIK, ÇİĞLİ, KAPSAM, ERGANİ HABER, ÇINAR, KAHTA PETROL, TÜRKİYE VE ZAMAN GAZETELERİNDE ,YENİ ÇABA,İLCEMİZ ÇERMİK YAŞAM YOLU DERGİLERİNDE YAZILARI YAYINLANDI.
SESİMİZ GAZETESİNDE'DE ŞİİRLERİ YAYINLANDI.ÇERMİK FM RADYOSU HABER MÜDÜRÜ VE SU ANDADA ERGANİ'DE YEREL YAYIN YAPAN ERGANİ FM RADYOSU HABER MÜDÜRLÜĞÜNÜ YAPMAKTADIR.
NUR FM 'E KONUŞMACI OLARAK,SÖZ T.V YE KONUŞMACI OLARAK,NUSAYBİN SÜPER FM'E KONUŞMACI OLARAK,TRT GAP D.BAKIR BÖLGE RADYOSUNA DEFALARCA PROGRAMA KATILDI.BİZİM ELLER PROĞRAMINDA ÖDÜL ALDI.TRT GAP TELEVİZYON'UNUN ERGANİ TEMSİLCİ'LİĞİNİ YAPTI.
EMEKLİ EVLİ 2 KIZ, 2 ERKEK ÇOCUK SAHİBİ OLAN MUSTAFA ÜZÜLMEZ 'İN TEK AMACI HALKA FAYDALI OLMAKTIR.

Son Güncelleme (Pazar, 03 Temmuz 2011 17:56)

 

Our valuable member Administrator has been with us since Pazar, 20 Haziran 2010.

Show Other Articles Of This Author

PostHeaderIcon Erganiden Görüntüler