Erganili Köşe Yazarlarımız
ANKET
Web Sitemizi Nasıl Buluyorsunuz?
 
ÜYE GİRİŞİ
ANKET: Ergani İl Olabilir Mi?
ERGANİ İL OLSUN MU?
 
O Eski Günler / Anılar
  • Ergani- Güneydoğunun İncisi
  • Ergani- Güneydoğunun İncisi
  • Ergani- Güneydoğunun İncisi
  • Ergani- Güneydoğunun İncisi
  • Ergani- Güneydoğunun İncisi
  • Ergani- Güneydoğunun İncisi
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Sayısı
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBugün116
mod_vvisit_counterDün348
mod_vvisit_counterToplam816404
Kimler Çevrimiçi
Şu anda 50 konuk çevrimiçi
Site İçi Arama

Hava Durumu

PostHeaderIcon Yeni Eklenenler

PostHeaderIcon En Çok Okunanlar

PostHeaderIcon BAYRAM MESAJI

Kullanıcı Değerlendirmesi: / 0
ZayıfEn iyi 


Merhaba Sevgili Ziyaretçi,

Bayramlar sevinç ve mutluluk günlerimizdir. Yani öyle olmalıdır. Her ne kadar zaman zaman hüzün ve burukluğa inkılâp etse de, ruh kökümüze, hatıralarımıza, aile geçmişimize götüren armağan günleridir. Dünya telaşından bir an bizi uzak tutan, yakınlarımızı, akrabalarımızı, dostlarımızı, arkadaşlarımızı, yaşlıları, hastaları hatırlatan olağanüstü günlerdir. Fakir fukaranın belki birkaç gün nefes alabileceği bir atmosferdir.
 
Küskünler barışır, ziyaretler artar, camiler dolar, çocuklar sevinir bayramı bayram yapar. Birlik beraberlik, yardımlaşma dayanışma, hayır hasenat duyguları canlanır, unuttuğumuz insanlığımızı hatırlarız. Hiç kimsesi olmayanların varlığını düşünürüz. Kimsesizlerin kimsesi Allah’tır, deriz. Bayramı tatil yapanlara ne deriz?

Şehitlerimizi, depremlerde hayatlarını kaybeden, Suriye mezaliminde hayatını kaybeden, Arakanda öldürülmüş kardeşlerimizi de unutmayacağımız bir kardeşlik bayramıdır bu. Bu zulüm, bu utanç bitsin, acılar dinsin artık. Sabır ve dua sığınağından çıkıp eyleme geçmenin, yani fiillî dua yapmanın zamanıdır şimdi. Bu konuda başarılı gayret gösteren şahıs ve kurumlara ne kadar teşekkür etsek azdır. Allah hizmet aşkımızı arttırsın, feraset, basiret ve imân gücümüzü arttırsın. Allah, Allah’ın Kelimesi’ne değil, kendisine tapmayı bizlere nasip etsin.

Bu duygu ve düşüncelerle mübarek “Ramazan Bayram”ınızı tebrik eder, ülkemize, İslam âlemine ve bütün dünya insanlığına huzur, barış, sağlık ve mutluluk getirmesini; ailenizle, sevdiklerinizle daha nice bayramlara erişmenizi dilerim.

Sevgi ve Saygılarımla…

Naci GÜMÜŞ
Ergani Web Sitesi Sahibi ve

Genel Yayın Yönetmeni

 

Our valuable member Naci GÜMÜŞ has been with us since Pazar, 27 Haziran 2010.

Show Other Articles Of This Author

PostHeaderIcon Erganiden Görüntüler